Jurat

Jurat

El Premi Europeu d’Intervenció en el Patrimoni Arquitectònic compta amb un jurat internacional per a cada categoria, format per prestigiosos experts en l’àmbit de la intervenció en el Patrimoni Arquitectònic.

El jurat de la cinquena edició està format per: 
Categoría A: Intervenció en el patrimoni construït
António Jorge Fontes. Cerejeira Fontes Architects, Portugal
David Lorente. H Arquitectura, Espanya
Marco Antonio Garcés. President de l'Academia del Partal, Espanya

Categoría B: Espais exteriors 
Delphine Péters. Binario architectes, Bèlgica
Olga Felip. Arquitecturia, Espanya
Isabel Aguirre. Arquitecta paisatgista, Espanya

Categoría C: Planejament  
Sascha Wienecke. Planergruppe Oberhausen, Alemanya 
Sebastià Jornet. Jornet-Llop-Pastor, Espanya 
Joaquín Pérez-Goicoechea. Agi Architects, Espanya

Categoría D: Divulgació 
Peter Cachola. Director del Museu Alemany d'Arquitectura (DAM), Alemanya
Joan Olona. Arquitecte i Doctor en Tecnologia en l'Arquitectura, Espanya
Laida Memba. Arquitecta, Espanya
 
El jurat de la quarta edició va estar format per: 
Categoria A: Louis Leger, Marià Castellò i Leticia Soriano
Categoria B: Benoit Moritz, Elizabeth Abalo i Elena Albareda 
Categoria C: Chiara Nifosi, Javier Gallego i Joan Casadevall
Categoria D: Mariana Correia, José Manuel Chacón i Anna Ramos

El jurat de la tercera edició va estar format per: 
Categoria A: Inês Vieira da Silva, Ignacio Pedrosa i Marc Aureli Santos
Categoria B: Ian Mcknight, Celestino García Braña i Pere Buil 
Categoria C: Alessandro Alì, Carles Enrich i Cristina Mata
Categoria D: Carsten Hanssen, Fernando Cobos i Montserrat Villaverde

El jurat de la segona edición va estar format per: 
Categoria A: Antón Capitel, Toni Gironés i Malgorzata Rozbicka
Categoria B: Joaquín Pérez, Jose Luís Infanzón i Giuseppe Lonetti
Categoria C: Antoni Vilanova, Sonia Puente Landázuri i Cristophe Graz
Categoria D: Raquel Lacuesta i Miguel Angel Troitiño

El jurat de la primera edició va estar format per:
Categoria A: Antoni Navarro, Francisco Jurado i Dario Dattilo
Categoria B: Josep Miàs, Francisco Pol i Marcos Cruz
Categoria C: Jordi Rogent, Javier Fernández i Jean-Yves Quai
Categoria D: Josep Maria Montaner, Ascensión Hernández i M. Pierre-Marie Tricaud

Organitzat per

Patrocinat per